Kézműves kecsketej szappanok, maximális kecsketej tartalommal és a legfinomabb ápoló olajokkal, kizárólag természetes összetevőkből. Igazi gyógyír a szárazságra, ekcémára, pikkelysömörre hajlamos bőr számára, akár arc-, vagy gyermekápolás céljából is.
2012. január 18., szerda
Az asszony illata
Hát igen, erről már Al Pacino is eljátszott egy filmet :-) Na de félre a tréfával, milyen is az asszony (és a többi családtag) illata? Hát amilyen a szappané, amivel fürdik. Legalábbis nálunk, ahol a fürdőszobánk nem tűr meg semmiféle mesterséges illatosítóval készült tusfürdőt, vagy egyéb testápoló terméket.
A természetes termékeket régóta használók tudják, de az, aki mostanában vált természetesre, vagy esetleg csak alkalmanként használ kézműves szappant a bolti tusfürdője mellé, elképzelhető, hogy csodálkozni, esetleg csalódni is fog a kézműves szappanok illatában. Mivel az ilyen termékek csak természetes összetevőket tartalmaznak, az illatosítás szóba jöhető összes lehetősége az, ha természetes illóolajat használunk fel hozzá. Ez pedig egyrészt behatárolja az illatok változatosságát (mert pl. hiába szeretnék én tavasszal eper illatú szappant, ilyen illóolaj a természetben nincs), másrészt pedig sokkal kevésbé száll a levegőben a szappannal történő fürdés során.
Kecsketej szappannál azzal a nehézséggel is szembe kell néznünk - aki használta már, tudja -, hogy bizony a kecsketejnek van egy jellegzetes illata, amit nem lehet "kivenni" a szappanból, tehát a kész szappan mindenféleképpen rendelkezni fog ezzel a kissé nehézkes jeggyel. A készítés során hozzáadott illóolaj természetesen rátelepszik erre a jellegzetes illatra, de teljesen elnyomni képtelen, tehát a kész szappan mintegy illatkompozícióként fogja viselni a kecsketej és a hozzá adott illatosítók egyvelegét. Van, akinek ez pluszpontot jelent a kézműves szappanok használata során, de lehet, hogy kezdő felhasználóként másvalakit zavar.
Most persze felmerül Benned, kedves Olvasó, hogy jó, jó, de láttam én már kézműves és talán pont kecsketej szappant is olyan illattal, hogy még a bolt előtt is szállt a levegőben! Igen ám, de megnézted az összetevőket a szappan címkéjén? Ugyanis én is találkoztam igencsak átható, finom illatú, kézművesnek mondott (még azt is el tudom képzelni, hogy tényleg kézzel készül, hiszen hogyan másként? :-) ) szappannal, használtam is boldogan hónapokig, míg egy szappankészítő tanfolyamon nem szembesítettek a valósággal, mégpedig, hogy nagyon sokan mesterséges illatkompozíciókat adnak a szappanjaikhoz, pontosan a fent leírt karcsú illateredmény megerősítése érdekében. Na, akkor viszont elgondolkodtam, hogy ha természetes szappant használok, pont azért, hogy kiváltsam az ipari mérgek bőrömön keresztül történő bevitelét, akkor hol érvényesül ez a hasznom, ha pont esetleg a mesterséges illatanyaggal borítom be magam minden fürdésnél? Persze, ez az illatanyag annyira kevés és rögtön le is zuhanyzom, de azért mégis. Ha már kézműves szappan és viseli a természetes jelzőt, akkor legyen ízig-vérig természetes, illatanyagában is, nem?
Úgyhogy a természetesség érdekében sajnos le kellett mondanom a vadítóan illatosított, mindenféle gyümölcsöt eszembe juttató szappanok készítéséről, így az én szappanjaimtól azért annyira nem lesz illatos az Asszony, maximum a fürdés ideje alatt. Viszont biztos lehetek benne, hogy illat ide, vagy oda, csak olyan összetevőket teszek a bőrömre, amit akár meg is ehetnék, hiszen minden általam használt összetevő és illóolaj emberi fogyasztásra is megfelelő, tiszta és természetes. Az illatok kiválasztásánál pedig mindig gondot fordítok arra, hogy ellenőrizzem, hogy ne legyen esetleg irritatív, vagy bármilyen más módon kifogásolható (egyes illóolajok használata ugyanis nem ajánlott áldott állapotban, vagy nagyon kis gyermekeknél).
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése